Как да си направим Блог
Здравейте! Щом сте попаднали на тази страница значи сте решили да направите собствен блог/сайт.Ако желанието Ви е да направите онлайн магазин то преминете на раздела „Как да си направим онлайн магазин“.
Нека започнем от стъпка едно „Избор на Хостинг и домейн“.В края на всяка стъпка има бутон за следващата.Така плавно и с лекота преминете през стъпките,изчетете ги и започнете работа.Ако желаете можете да ме потърсите за съвет или въпрос както по време на работата Ви така и преди започването.
Аз ще бъда с вас от началото до края,докато не постигнем целта,а именно да си отговорим на въпроса „Как да си направим блог“ и новият Ви сайт да е завършен
Знам, че стартирането на блог може да ви се стори зашеметяващо и плашещо. Това безплатно ръководство се отнася до блоговете за начинаещи и ще ви научи как да бъдете блогър само с най-основните компютърни умения. Така че независимо дали сте на 8 или 88, можете да създадете свой собствен блог за по-малко от 20 минути.
Какво е блог?
Трябва ли да започнете блог?
Защо да направите блог?
Блогът може да бъде невероятно ценен за най-различни хора и по различни причини. Блогът не е само за бизнеса! Аз съм се възползвал лично, професионално и финансово от блоговете. Писането всъщност се превърна в едно от любимите ми хобита. Препоръчвам блогване на почти всички, които срещам. Ето някои от най-големите причини, поради които смятам, че ВАС трябва да започнете блогове незабавно.
1. Привличане на публика
Блогът ви позволява да достигнете до милиардите хора, които използват интернет. Блогът може да ви помогне да популяризирате себе си или бизнеса си. Блогът работи като метод за привличане на аудитория, защото предоставя нещо ценно за тях, преди да поиска нещо в замяна.
Какво бихте предпочели да кликнете върху страница, озаглавена „Как да промотирате своя блог“ или страница, озаглавена „Купете моите консултантски услуги“? Създавайки блог, който е от полза, можете да привлечете аудитория и в крайна сметка да ги конвертирате в клиенти, партньори, приятели или по друг начин.
2. Създаване на авторитет чрез вашият сайт
Наличието на блог или сайт и писане на важни теми, които са от значение за вашата аудитория, се утвърждавате като авторитет в пространството. Той подобрява вашия професионален имидж. Блогът е за професионалисти през 2000 г. каква е визитната картичка през 90-те години. Блоговете са новите визитни картички.
3. Създайте възможности
Блогът може да доведе до други възможности за генериране на бизнес / трафик. Например, говорещи ангажименти или натиснете. Имаше хора да се свързват с мен, за да говорят на конференции, които ме намериха чрез моя блог. Блогът позволява на всеки, който има нещо интересно или ценно да каже, да бъде идентифициран като експерт.
5. Организирайте мислите си и се научете
Блогът ви принуждава да се научите на това, което не знаете и да формулирате това, което знаете. Когато започнете да пишете публикация в блог, вие сте принудени да организирате мислите си. Ако има някакви пропуски в темата, за която пишете, ще трябва да научите за нея. Изписването и изразяването на мислите ви е чудесен начин да интернализирате нещо, което сте научили или преживели. Писането ви помага да се запознаете по-добре с темата, за която пишете.
6. Разкажете своята история
Блогът ви позволява да бъдете собствена медийна компания. Можете да разкажете историята си по начина, по който искате да я разкажете, без да сте зависими от журналистите. Когато пишете по тема от ваш собствен интерес, можете да решите как да изобразите история, каква информация да включите и каква информация да изключите. Блогът ви позволява да гарантирате, че цялата информация, включена в блога, е фактическа.
7. Запознайте се с нови хора
Аудиторията, която привличате чрез блогове, не трябва да бъде просто вашата „публика“. Те могат да станат ваши приятели, колеги, партньори или любовници. Аз имах много хора да се свържат директно с мен, след като прочетох блога си. Някои от тези хора са станали приятели или добри бизнес контакти.
8. Изпъкнете
Според „правилото от 1 процент“ само 1% от интернет потребителите активно създават ново съдържание, докато останалите 99% от участниците просто го гледат. Чрез блоговете се отделяте от 99 процента от хората, които не правят блогове. Отстояването е от съществено значение за все по-конкурентната икономика.